Nářadí v domě

Business

Na větší a odborné práce, které je potřeba doma udělat, voláme samozřejmě profesionály. Instalatéra, elektrikáře, zedníka, truhláře, pokrývače, a podobně. Nechceme přeci napáchat zbytečné škody, vyhořet nebo si ublížit! Ovšem pak je často doma, hlavně pokud bydlíme v rodinném domě, potřeba udělat různé drobnější práce. A asi opravdu jen málokdo z nás objednává řemeslníka na přitlučení hřebíčku na obrázek v obýváku nebo natření poličky v kuchyni. I na tyto činnosti potřebujeme mít doma vhodné pomocníky! A kutilové, kterým je některé řemeslo koníčkem, ti potřebují pořádně vybavenou hobby dílnu! Co by v domácí dílně nemělo chybět?

oprava karburátoru

Vrtačka

Pořádná vrtačka, ta se hodí v každém obydlí. Jednodušší modely jsou na takové to „obyčejné vrtání“. Pokud by nás ale mohl v našem domě zastavit při práci beton nebo kámen, je lepší pořídit si vrtačku s větším výkonem, s příklepem a zpětným chodem. A na které lze regulovat otáčky.

Lepidlo, šroubovák a kladivo

Spojování různých druhů materiálů, to je v domácnosti opravdu častá práce. Lepíme lepidlem, silikonem, lepicí pistolí. Využijeme také sponkovačku. Dále vybavíme domácí dílnu šroubováky (velcí pomocníci jsou aku šroubováky), šrouby, vruty a hmoždinkami. A zapomenout nesmíme samozřejmě na kladiva, kladívka, hřebíky a skobičky!

Pila a sekera

Řežeme pomocí pil. Ovšem není pila jako pila! Na občasné přiříznutí prkénka bohatě stačí jednoduchá manuální. Na větší a složitější řezání to chce nářadí specializované! Pokud v domě topíme dřevem, které sami zpracováváme, pořídíme si ruční pilu elektrickou nebo „motorovku“ na benzín, využijeme jistě také velkou okružní pilu v rámu, tzv. cirkulárku. A samozřejmě sekery na sekání a štípání. V dílně se hodí okružní pila „maflík“ na dlouhé a přímé řezy. Jde o nářadí praktické, můžeme ho vzít všude sebou. Na řezy v úhlech a řezy vyžadující větší přesnost využíváme pilu pokosovou. Ta je ovšem umístěna ve větší konstrukci pro zajištění přesnosti. Na řezání otvorů potřebujeme zase pilu přímočarou s kmitajícím listem. Podobně jako u vrtaček se při výběru zajímáme o výkon modelu, ale i o hloubku řezu a možnost nastavení úhlu řezu.

tools-864983__480

Bruska

K broušení se dá použít brusný kotouč na vrtačce nebo různé brusky. Například pásovou na větší plochy, vibrační k šetrnějšímu opracování dřeva nebo úhlovou která je určena i na kov a keramiku. I truhlářům amatérům se hodí v dílně frézy. Na vytváření drážek, hran a ornamentů potřebujeme frézu přímou, na tvorbu spojů dřeva pak frézu lamelovací.