Nebojte se extrakce

Business

Návštěva zubaře jistě příjemná není. Preventivní prohlídku bychom měli minimálně jednou do roka absolvovat každý. Při prohlídce se totiž může přijít na to, že nám rostou takzvané zuby moudrosti, které se mohou stát nepříjemnou komplikací. Proč je nutné osmičky vytrhnout? Mohou nám způsobit zdravotní komplikace pokud rostou do tváře, cítíme bolest nebo zub moudrosti poškozuje okolní zub. Zádrhelem může být také kaz, paradontóza i bolestivý zánět. V takovém případě nám nezbude nic jiného než podstoupit jeden z nejčastějších chirurgických zákroků, a to trhání zubu nebo trhání osmiček v Praze. Není divu, že většinu lidí při pomyšlení na tento zákrok přepadne strach. Není to, ale nutné. Dnešní medicína dokáže nabídnout bezbolestné řešení. Začněte důležitým krokem a najděte si spolehlivou zubní kliniku.

zuby

Vytržení zubu, odborně extrakce, patří mezi nejčastěji prováděné výkony. Provádí se ambulantně. Abyste necítili bolest, bude výkon prováděn v lokální anestezii. Před zákrokem nahlaste zubnímu lékaři, zda nejste alergičtí, neužíváte pravidelně léky nebo netrpíte chronickou nemocí. Většina klinik vás před samotným zákrokem nechá vyplnit formulář, kde tyto důležité informace uvedete. Pokud nedojde k nečekaným komplikacím, samotný výkon nebude trvat dlouho. Po extrakci zubu bude rána nejspíš krvácet. Patří to k běžným jevům. V případě většího zásahu do dásně se může stát, že rána bude potřebovat zašít.

stomatolog

Jak probíhá rekonvalescence? Až odezní anestezie, může vás místo po vytržení bolet. Abyste tomu předešli, užijte včas analgetika. Několik hodin po extrakci nejezte. Do rány by se mohly dostat kousky jídla. Ránu nevyplachujte ani si nečistěte zuby. Mohli byste si způsobit suché lůžko. Sraženina, která se v místě vytržení utvoří pomáhá při hojení. Tvář v místě extrakce můžete ledovat přes ručník.